Вправи зі психологічної стабілізації
Щоб допомагати в переході на українську мову мешканцям деокупованих територій, нашим модераторам потрібні особливі навички. Їх набуваємо завдяки ГО “Центр психологічної допомоги “Конфіденс” . Оскільки щомісяця Рух Єдині проводить зустрічі в понад 10 населених пунктах, які вдалося деокупувати, маємо потребу у співпраці з фахівцями-психологами.
Що таке стабілізаційні вправи?
Це способи самостійно заспокоїтися, нормалізувати самопочуття. Це базові та доступні кожному способи покращити свій психоемоційний стан, коли поруч немає психолога. Як варіант, скориставшись допомогою інших.
Це дуже важливо для створення сприятливих умов переходу на українську мову: адже для цього потрібна яка-не-яка стабільність, опора зовнішня та внутрішня. Завдання стабілізаційних вправ полягає у тому, аби відчути оцю умовну стабільність.
Як модераторам допомагають психологи?
Модератори – це філологи, завдання яких допомагати учасникам заговорити чи вдосконалити розмовну українську мову, зазвичай в ігровій формі, без викладу теоретичного матеріалу.
Під час півторагодинної онлайн-зустрічі з модераторами експертка-психологиня Анастасія Швець продемонструвала та пояснила, як проводити та виконувати стабілізаційні вправи. Їх модератор може проводити для учасників розмовних клубів як вкраплення, 1 стабілізаційна вправа на заняття.
Анастасія Швець — сертифікована музикотерапевтка, педагог, корекційний музичний педагог, член Асоціації музикотерапевтів України та Української спілки психотерапевтів, фахівець ГО «Центр психологічної допомоги “Конфіденс”» Anastasiia Shvets
Також психологиня пояснила психофізіологічні особливості поведінки людини, яка перебуває в реаліях деокупації, стресу і хоче перейти на українську. Наприклад, як у населених пунктах Херсонщини та Харківщини.
Після психологічного практикуму модератори розмовних клубів на деокупованих територіях отримали перелік стабілізаційних вправ із описом їхнього проведення як окремий файл-конспект. З його допомогою модератор на зустрічах зможе швидко зорієнтуватися у запропонованих вправах і застосувати їх, зважаючи на особливості та запити учасників.
Цей психологічний практикум створено Рухом Єдині за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст допису не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.