Отже, ви вже вирішили перейти на українську. Ви щодня виконуєте вправи, читаєте або слухаєте поради від фахівців, запам’ятовуєте правила, тренуєтеся писати…
І ось нарешті ви вже готові виговоритися, поділитися тим, що вас переповнює. Відтепер – стовідсотково українською мовою! Й почати – українською, звісно! – приємну товариську розмову.
Та зненацька все чомусь іде не так, як ви собі уявляли. Тому що…
- у вашому найближчому оточенні немає тих, хто, як і ви, прагне розмовляти українською;
- ваші родичі та знайомі (а часом і випадкові люди) критикують вашу «погану» українську (помилки, акцент), запевняючи, що вам більше личить говорити російською;
- ви намагаєтеся розмовляти українською з тими, кого добре знаєте (рідними, друзями, коханими, колегами), але спілкування виходить якимось ніби штучним;
- ви переходите на українську мову з тими, хто володіє нею досконало, однак почуваєтеся при цьому мов школяр перед суворим учителем, боїтеся сказати щось не те…
Знайомо?
Але вихід є!
Щоб забезпечити собі комфортне, систематичне й необтяжливе спілкування українською, можна намовити однодумців та разом створити розмовний клуб. Скажімо, щосереди о 19:00 чи вранці щонеділі зустрічатися у місцевій бібліотеці або ж долучатися за покликанням у Zoom. І говорити, теревенити, гомоніти, балакати, балагурити, сокотіти, щебетати українською досхочу!
Розмовні клуби дозволять учасникам та учасницям:
- приємно проводити час у колективі, де всі володіють українською мовою на приблизно однаковому рівні;
- почати нове (українськомовне!) життя з новими знайомими та заохотити давніх друзів також спілкуватися українською;
- знайти побратимів і посестер зі спільними зацікавленнями та схожими поглядами на світ;
- учитися не лише на власних, але й на чужих помилках;
- перебувати в доброзичливій, дружній, теплій атмосфері та спостерігати, як із кожною новою зустріччю ваше коло все більше перетворюється на родину.
Як організувати розмовний клуб?
Найпростіший спосіб – через соцмережі. Також можна роздрукувати або написати від руки оголошення й прикріпити його на видноті в парку, бібліотеці, школі, будинку культури, церкві. Можна відкрити розмовний клуб навіть у лікарні (якщо лікарі не проти і хвороби не заразні!). Інколи «годинки українською» оголошують самі власники кав’ярень та книгарень.
Про проведення розмовних клубів можна домовитися з колегами. До речі, якщо ви ще не перейшли повністю на українську в офісі, можна «українізувати» обідню перерву, п’ятницю або влаштовувати українською дискусії на різні теми в чітко визначений день тижня.
Нарешті, можна зустрічатися в когось удома чи онлайн. Або телефонувати одне одному. Отже, варіантів існує безліч, і всі вони надаються до спілкування українською!
Проєкт «Єдині» готовий вам у цьому допомогти!
Розмовні клуби «Єдині» працюють у 25 містах і територіальних громадах. До модерування зустрічей залучено 108 викладачів. Ми чекаємо на охочих поговорити українською в бібліотеках, книгарнях, у приміщеннях закладів освіти й культури, а в гарну погоду – просто неба.
Якщо приїхати до певного місця в певний час для вас проблематично (або ви не любите спілкування у форматі живих зустрічей), ми долучимо вас до онлайн-конференції за покликанням у спеціальному чаті.
На наших розмовних клубах вам гарантовані:
- підтримка й допомога фахівців-модераторів;
- актуальні та пізнавальні теми для обговорення;
- спілкування українською в найпозитивнішій атмосфері;
- можливість краще пізнати інтереси співрозмовників/співрозмовниць;
- сертифікати про проходження розмовних клубів «Єдині».
Що зробити, щоб долучитися до розмовних клубів «Єдині»?
Усе, що потрібно від вас – подати заявку, натиснувши на кнопку!
Про початок та про графік розмовних зустрічей вас повідомлять наші координатори. Українська мова об’єднує!