Він зростав у Києві. На той час українська у місті звучала нечасто і послуговувалися нею лише одиниці.
На пропозицію батька перейти на українську малий Євген лише сказав: «Ок». Бо він щиро не розумів вагомість цього кроку.
І лише після довгих місяців життя закордоном, після десятків перетинів кордону Євген зрозумів, що жити деінде йому неможливо. Він потрібен тут, в Україні. Бо інакше просто немає сенсу.
Нині Євген Клопотенко – відомий шеф-кухар, ресторатор та популяризатор української традиційної кухні. Він зміг відвоювати у росіян борщ і довести, що ця страва – українська!
А нині він змінює харчування у школах та садочках, адже вважає, що більш дієвою є робота з молодими людьми, їх легше змінювати.
Разом з цим пан Євген змінюється сам. Зокрема, перейшов на українську і тепер говорить нею повсякчас: як у роботі, так і у побуті. І хоче, щоб якомога більше людей переходили на українську!
«Коли ти пшеницю кидаєш в землю і вона проростає, і формує поле. Так само і мова: якщо ти її кидаєш в землю, вона проростає і формує поле. Це така трошки метафізична модель порівняння їжі і мови, але насправді, це одне й те саме. Те, що ми в себе вкладаємо і те, що з нас виходить, це насправді, і є ми», – сказав пан Євген.
Що сприяло переходу Євгена Клопотенка на українську? Чому зі старшими людьми важче працювати? Та яку амбітну ціль поставив собі шеф-кухар? Відповіді на ці питання ви зможете знайти після перегляду виступу Євгена Клопотенка на форумі «Українська – мова перемоги»!