БЕЗ СУРЖИКУ. Ця гра має різну назву: «Антисуржик» у Google Play або «Без Суржику» в AppStore. Після 24 лютого додаток розробило молоде подружжя зі Львова Євгенія Мочарник та Юрій Дзерин, кошти з реклами передають ЗСУ. Користувачам пропонують вирішити сканворди, де в запитаннях – суржик або калька з російської.
«В нас є три рівні. Кожен рівень асоціюється з певним відомим політиком і його мовленням. Власне, ми працюємо над тим, щоб додавати нових персонажів, нові рівні, але важливо розуміти, що всі персонажі – це збірний образ того, як людина, переходячи з російської на українську, може розмовляти», – зазначає Євгенія Мочарник.
СЛОВКО. Словко — гра авторства львівʼянина Петра Нека. Аналог гри “Кобза”, з іншим інтерфейсом. Це гра на полі 5×6, де треба вгадати слово. Воно може бути будь-якою частиною мови, але обовʼязково у початковій формі. Щодня на вас чекає нова загадка. Зіграти можна тільки у браузері.
ЛАГОДА. Цей і всі подальші застосунки з нашої добірки мають одного автора. Це – остання робота розробника українських ігор в слова Олександра Козлова. Гра є головоломкою, у якій треба виправляти помилки у віршах українських поетів, з’явилася в AppStore й Google Play в серпні 2023 року. Розробник каже, що він робить ігри не для заробітку, а для того, щоб на ринку мобільних застосунків були якісні продукти українською, що допоможуть цікаво провести час і будуть зручними.
КОБЗА. Гра про слова, де у вас є 6 спроб для того, щоб вгадати слово з 5 літер. Можете завантажити додаток або грати на сайті онлайн, обираючи щоденне слово. Гра повторює механіку Wordle, сумарно зібрала понад 100 тисяч завантажень, має середній бал застосунку в AppStore – 4,9 і понад тисячу коментарів з оцінкою «п’ять зірок». Доступна також для Android.
ЛІТЕРАЛІ. Щоб гра не закінчувалася, потрібно збирати слова з літер на швидкість. Це безкоштовна гра, що може поліпшити знання української. Поки що вона доступна лише для власників iPhone. Гра розрахована на одного учасника, а її основний режим складається з 200 рівнів.
ГРА СЛІВ. Застосунок по суті є аналогом популярної гри в слова Letterpress. Грати можуть двоє. Гравці по черзі збирають слова з букв на полі 5х5. Використана у слові літера стає “захопленою” гравцем. Гра закінчена, коли кожна з 25 клітин належить одному з гравців. Виграє той, у кого захоплених клітин більше.
Граймо в слова українською, покращуймо свою мову та будьмо в цьому “Єдині”!