Історія учасниці. Розмовний клуб надихнув знайти родичів!

“Коли мій тато помер, я дуже хотіла дізнатися саме його сторону родичів, бо раніше не дуже цікавилася цим, була ще мала. Вони з Боремля, не бачила їх із дитинства. Цього місяця я почала відвідувати розмовний клуб української мови. І після першої зустрічі був такий приємний настрій, щось мене надихнуло і я вирішила знайти свою тітку!

Певно це трапилося, бо ми говорили з модераторкою розмовного клубу про українських письменників і про традиції. І от я згадала, як колись у дитинстві ми з татом їздили в гості у Львів до його двоюрідної сестри і вона нам провела екскурсію та подарувала свою книжку!

Тоді татова сестра працювала в одному з музеїв міста та написала книжку про українські прикраси. Я не пам’ятала ні як звати тітоньку, ні адресу того музею, ні його назву. Тільки те, що музей розташований у центрі Львова і там були вишивки.

Тож я почала шукати в інтернеті всі львівські музеї в центрі міста. І читати про їхніх керівників. А ще шукала книжки про наші традиційні прикраси. Так я і знайшла прізвище тьоті Ганни! Потім знайшла її на фейсбуку, додала…

Але вона нічого мені не відписала. Проте точно мене впізнала і певно розповіла родичам. Бо мені наступного ж дня постукала в друзі невідома жінка Леся. І спитала: чи я родичка Віктора чи Юрія?

Я відповіла, що так – я донька Віктора, а Юра – то мій дядько. І тоді вона пояснила, що вона сестра Ганни і знала мого тата: вони в дитинстві разом гралися. І сказала, що вона фармацевт на пенсії, а зараз вони з своїм чоловіком і онуком живуть у Парижі. Це було повною несподіванкою, адже я з сім’єю вже 6 років живу у Франції і не думала, що мої родичі по татові можуть теж бути тут!

Вона мені написала про те, як колись приїжджала на могилу до свого племінника у Боремель, він помер ще дитиною і похований поруч із її батьками…. А ще розповіла трагічну історію, що їхню маму, коли їй було всього 30 років, “випадково застрелили”… Діти залишилися жити з татом… Ми полистувалися і домовилися зустрітися в Парижі.

Дякую! Мене змотивував ваш розмовний клуб і тепер я більше знаю про своїх родичів і вперше у дорослому житті планую з ними зустрітися!”

Тамарі 27 років, на Рівненщині вона вчилася на бухгалтера, потім із сім’єю переїхала у Францію 6 років тому. На розмовні клуби української Тамара ходить разом із 8-річним сином Марком. Потреба у такому спілкуванні виникла давно: дівчина разом зі своїм чоловіком шукала українськомовне оточення у Франції, але раніше українців було мало і максимум, що вдавалося – це відсвяткувати Різдво чи інші свято разом у церкві.

“Коли ми сюди переїхали, то була тільки одна жінка, перекладачка-українка. А потім через повномасштабну війну приїхали багато українців. Та спершу такого возз’єднання не було, бо багато людей не знали, куди іти, де знайомитися й зустрічатися.

Тож щойно Тамара побачила оголошення про створений розмовний клуб – вирішила зареєструватися. Сумнівалася, чи це буде цікаво, бо не знала, як відбуваються клуби.

“Мені сподобалося! Мені дуже подобається можливість і поговорити, кожен має можливість висловитися. І те, що модераторка завжди має чіткий план дій, цікаві теми, різні вправи на фантазію. Особисто я дуже важко запам’ятовую імена. А в модераторки були цікаві та веселі вправи на знайомство!”

Ми дуже гарно й душевно познайомилися. Учасниці у нас різного віку, є жінки, що перейшли на українську і зараз стараються грамотно говорити, модераторка їм підказує, як правильно висловитися, бо вони до того все життя говорили російською мовою. Ніхто нікому не докоряє, всі вчаться. Це друга зустріч була, а я вже ніби їх дуже добре знаю, ніби ми вже рік чи більше спілкуємося”.

Друзі, реєструйтеся на наші курси української мови та приєднуйтеся до розмовних клубів у вашому місті або онлайн!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зареєструватись безкоштовно

Учасниками проєкту можуть бути громадяни України та громадяни інших держав, окрім громадян тих держав, які проголосували «проти» резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй «Principles of the Charter of the United Nations underlying a comprehensive, just and lasting peace in Ukraine» від 23 Лютого 2023 року або 68/262. Territorial integrity of Ukraine від 27 березня 2014 року(Росія, Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Сирія, Болівія, Куба, Зімбабве, Судан, Вірменія, Венесуела)

Курс переходу на українську мову

Для тих, хто прагне:

  • почати говорити українською;
  • перейти на українську в щоденному спілкуванні;
  • отримати психологічну підтримку та мотивацію в процесі переходу на українську.

Учасники отримають:

  • щоденні завдання та навчальні матеріали;
  • поради психолога під час переходу;
  • розмовні клуби – очні та онлайн;
  • Friendly-чати підтримки;
  • сертифікат.

Граматичний курс української мови

Для тих, хто прагне:

  • опанувати базові теми для використання української мови в повсякденному житті;
  • вдосконалити свою мову та поповнити словниковий запас;
  • позбутися росіянізмів.

Учасники отримають:

  • тести, щоденні завдання, аудіо-, відеозаписи до уроків;
  • підбірки корисних джерел для поглиблення знань про граматику та лексику української мови;
  • онлайн-ігри з вивчення української;
  • навчальні класи онлайн;
  • сертифікат.

Вітаємо!

Наступний крок: приєднатися до нашої Telegram або Viber-групи!

Вас зареєстровано на курс “Єдині”: 28 днів підтримки у переході на українську мову. 

Просимо не поширювати це посилання серед осіб, незареєстрованих на курс.

Учасниками проєкту можуть бути громадяни України та громадяни інших держав, окрім громадян тих держав, які проголосували «проти» резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй «Principles of the Charter of the United Nations underlying a comprehensive, just and lasting peace in Ukraine» від 23 Лютого 2023 року або  68/262. Territorial integrity of Ukraine від 27 березня 2014 року (Росія, Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Сирія, Болівія, Куба, Зімбабве, Судан, Вірменія, Венесуела)

Вітаємо!

Наступний крок: приєднатися до нашого Telegram або Google Classroom!

Просимо не поширювати це посилання серед осіб, незареєстрованих на курс.

Учасниками проєкту можуть бути громадяни України та громадяни інших держав, окрім громадян тих держав, які проголосували «проти» резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй «Principles of the Charter of the United Nations underlying a comprehensive, just and lasting peace in Ukraine» від 23 Лютого 2023 року або 68/262. Territorial integrity of Ukraine від 27 березня 2014 року(Росія, Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Сирія, Болівія, Куба, Зімбабве, Судан, Вірменія, Венесуела)