“Українською співати було невигідно, але ми писали українською. І без варіантів.” Тарас Тополя

Тарас Тополя народився у київській українськомовній родині. Здається, російська мова не мала шансів, щоб інтегруватися у мовлення майбутнього музиканта. Проте, як це було у Києві у дев’яності та двохтисячні, російською мовою говорили у школі, у дворі, у транспорті та магазині. І якось вплинути на це було непросто.

Бажання відродити українську та донести українцям важливість мови з’явилася у Тараса у студентські роки. У ньому сиділи бунтар, який хотів повернути українській її місце на п’єдесталі, та раціоналіст, який прагнув уніфікувати мову в суспільстві та громадському житті.

Згодом у житті Тараса Тополі з’явився гурт «Антитіла» і питань щодо мови виконання не виникало. Лише українською і без варіантів. Попри тогочасну тенденцію здобувати популярність у Москві, попри тогочасний порядок денний, попри те, що українську музику вважали нецікавою і неважливою. Але «Антитіла» не відступили він наміченого курсу.

Нині Тарас Тополя досліджує українську мову у іншому вимірі – як батько трьох дітей. Він намагається прищеплювати любов до рідної мови своїм дітям, пояснює її важливість. І щиро вірить, що українськомовного контенту для дітей буде більшати і все більше дітей будуть жити в українськомовному оточенні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зареєструватись безкоштовно

Реєстрація на десятий онлайн-курс та розмовні клуби проєкту "Єдині"

“Єдині” – це 28 днів підтримки у переході на українську мову. Протягом навчання учасники щодня будуть отримувати завдання та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар’єр, візьмуть участь у вебінарах та розмовних клубах у своєму місті.

Щоб приєднатися до проєкту “Єдині”, просимо дати відповідь на декілька запитань. Заповнюючи анкету, кожнен учасник автоматично дає згоду на обробку персональних даних.

УВАГА! Після відправлення анкети на вашому екрані з’явиться покликання на приєднання до вайбер-каналу. Будь ласка, перейдіть за посиланням та приєднайтеся до каналу курсу!

    ТакНі

    Вітаємо!

    Вас зареєстровано на курс “Єдині”: 28 днів підтримки у переході на українську мову. Наступний крок: приєднатися до нашої Viber-групи!