“Їжа, як і мова – що ми споживаємо, тим ми і є”. Євген Клопотенко

Він зростав у Києві. На той час українська у місті звучала нечасто і послуговувалися нею лише одиниці.

На пропозицію батька перейти на українську малий Євген лише сказав: «Ок». Бо він щиро не розумів вагомість цього кроку. 

І лише після довгих місяців життя закордоном, після десятків перетинів кордону Євген зрозумів, що жити деінде йому неможливо. Він потрібен тут, в Україні. Бо інакше просто немає сенсу.

Нині Євген Клопотенко – відомий шеф-кухар, ресторатор та популяризатор української традиційної кухні. Він зміг відвоювати у росіян борщ і довести, що ця страва – українська!

А нині він змінює харчування у школах та садочках, адже вважає, що більш дієвою є робота з молодими людьми, їх легше змінювати. 

Разом з цим пан Євген змінюється сам. Зокрема, перейшов на українську і тепер говорить нею повсякчас: як у роботі, так і у побуті. І хоче, щоб якомога більше людей переходили на українську!

«Коли ти пшеницю кидаєш в землю і вона проростає, і формує поле. Так само і мова: якщо ти її кидаєш в землю, вона проростає і формує поле. Це така трошки метафізична модель порівняння їжі і мови, але насправді, це одне й те саме. Те, що ми в себе вкладаємо і те, що з нас виходить, це насправді, і є ми», – сказав пан Євген.

Що сприяло переходу Євгена Клопотенка на українську? Чому зі старшими людьми важче працювати? Та яку амбітну ціль поставив собі шеф-кухар? Відповіді на ці питання ви зможете знайти після перегляду виступу Євгена Клопотенка на форумі «Українська – мова перемоги»!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зареєструватись безкоштовно

Реєстрація на десятий онлайн-курс та розмовні клуби проєкту "Єдині"

“Єдині” – це 28 днів підтримки у переході на українську мову. Протягом навчання учасники щодня будуть отримувати завдання та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар’єр, візьмуть участь у вебінарах та розмовних клубах у своєму місті.

Щоб приєднатися до проєкту “Єдині”, просимо дати відповідь на декілька запитань. Заповнюючи анкету, кожнен учасник автоматично дає згоду на обробку персональних даних.

УВАГА! Після відправлення анкети на вашому екрані з’явиться покликання на приєднання до вайбер-каналу. Будь ласка, перейдіть за посиланням та приєднайтеся до каналу курсу!

    ТакНі

    Вітаємо!

    Вас зареєстровано на курс “Єдині”: 28 днів підтримки у переході на українську мову. Наступний крок: приєднатися до нашої Viber-групи!