Мова на передовій – маркер «свій-чужий». Богдан «Тавр» Кротевич

«Як би не маніпулювали фразою “ви ще на передовій розкажіть, якою мовою хлопцям і дівчатам воювати”, військові там точно знають, що мова – це маркер “свій-чужий”. Тому вона має бути одна – українська», — Богдан «Тавр» Кротевич.

У житті Богдана, звичайного хлопця із Сімферополя, місце української мови було не надто суттєве. Оточення та регіон проживання давалися взнаки. Але з початком повномасштабного вторгнення Богдан Кротевич став справжнім символом спротиву російській агресії.

«На жаль, до багатьох з нас усвідомлення нашої ідентичності прийшло тоді, коли ворог нахабно увірвався в наш дім. Для когось, як для мене, все стало зрозуміло 2014-го. Комусь для усвідомлення знадобилося ще вісім років. Але зараз усе очевидно. Ось ми – українці. Там – наш ворог».

Нині Богдан Кротевич — начальник штабу ОЗСП «Азов», і він у центрі дійсно важливих історичних подій.

«Мова – це важливо. І вона має бути одна – українська. Тому не шукайте виправдань, переходьте на українську, хай не одразу, хай поступово, але переходьте. Бо це найменше, що ми з вами можемо зробити для перемоги».

Дивіться повну промову Богдана Кротевича:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зареєструватись безкоштовно

Реєстрація на восьмий онлайн-курс та розмовні клуби проєкту "Єдині"

“Єдині” – це 28 днів підтримки у переході на українську мову. Протягом навчання учасники щодня будуть отримувати завдання та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар’єр, візьмуть участь у вебінарах та розмовних клубах у своєму місті.

Щоб приєднатися до проєкту “Єдині”, просимо дати відповідь на декілька запитань. Заповнюючи анкету, кожнен учасник автоматично дає згоду на обробку персональних даних. УВАГА! Після відправлення анкети на вашому екрані з’явиться покликання на приєднання до вайбер-каналу. Будь ласка, перейдіть за посиланням та приєднайтеся до каналу курсу!

    Вітаємо!

    Вас зареєстровано на курс “Єдині”: 28 днів підтримки у переході на українську мову. Наступний крок: приєднатися до нашої Viber-групи!